skip to Main Content

W.J. Maskinservice A/S - Maskinservice og salg Bøgildsmindevej 9 og 19, 9400 Nørresundby, DK (+45) 98 83 52 49

KONTAKT OS
Kontakt W.J. Maskinservice A/S
(+45) 98 83 52 49
Bøgildsmindevej 9 og 19, 9400 Nørresundby

Kontakt W.J. Maskinservice A/S

Du er altid velkommen til at kontakte os ved enten at ringe eller sende en mail. Du er også hjertens
velkommen til at kigge forbi forretningen, som befinder sig på Bøgildsmindevej 9 og 19 i Nørresundby – nær Aalborg.

Her nedenunder kan du se en oversigt over de forskellige afdelinger i forretningen og de ansvarlige heraf.
Hvis du er i tvivl eller har generelle spørgsmål, kan du altid ringe til os på vores hovednummer, som står skrevet herover.

SALG

Morten Juel Jensen (Entreprenørmaskiner)
morten@wjmaskinservice.dk
Tlf.: 23 34 76 37

Claus Kjær Jørgensen
(Have/park- og landbrugsmaskiner)
claus@wjmaskinservice.dk
Tlf.: 30 18 34 00

VÆRKSTED/SERVICEVOGN

Anders Mejlholm Jensen
anders@wjmaskinservice.dk
Tlf.: 22 64 91 98

ADMINISTRATION

Jeanette Laybourn Jensen
jeanette@wjmaskinservice.dk

Tlf.: 98 83 52 49

LAGER

Lene Hornung
lene@wjmaskinservice.dk
Tlf.: 24 98 96 76

FAKTURA

Faktura sendes til
faktura@wjmaskinservice.dk

Åbningstider

Mandag – Fredag: 07.00 – 17.00
Lørdag: Åben efter aftale
Søndag og helligdage: lukket

Besøg butikken i Nørresundby, ring til os eller send en email. Vi besvarer alle henvendelser i butikkens åbningstid.

Dine fordele med en autoriseret maskinhandler

  • Professionel rådgivning
  • Stort lager med hurtig levering
  • Originale reservedele og tilbehør
  • Attraktiv leasing og finansiering
  • Autoriseret service værksted
  • Fuld produkt garanti
Om os

Hos W. J. Maskinservice A/S står vi for god service, troværdighed og ærlighed – 24 timer i døgnet.

Firmaet er grundlagt af Walther Juel Jensen i 1996. I 2005 byggede vi nyt værksted og administration på Bøgildsmindevej 9 i Nørresundby og blev samtidig forhandler af Terex entrepenørmaskiner. I dag er vi forhandlere af Giant minilæssere, Yanmar entreprenørmaskiner og Ifor Williams maskintrailere.

I foråret 2020 udvidede vi forretningen med speciale inden for have/park branchen, hvor vi blev autoriseret forhandler af mærker som Stiga, Timan og Hustler. Derudover forhandler og servicerer vi både nye og brugte entreprenørmaskiner samt maskiner i have/park branchen.
Back To Top